Služba Ford Telematics pomáhá snižovat spotřebu

Ford představuje nový telematický systém Ford Telematics, který pomůže evropským provozovatelům užitkových automobilů snížit náklady. Dosažené úspory mohou dosáhnout až 20 %.

Data přenášená ze všech aut v reálném čase umožňují manažerům flotil sledovat polohu, spotřebu paliva, chování řidiče a provozní parametry vozu. Systém Ford Telematics nabízí rovněž přímý přístup k diagnostickým údajům automobilu. To vše pomůže osobám odpovědným za provoz a správu flotil užitkových vozidel efektivněji regulovat provozní náklady a zvýšit bezpečnost řidičů.

„Ford Telematics je inovativní systém, který provozovatelům užitkových vozů Ford Transit přinese snížení provozních nákladů,“ řekl Bill Frykman, manažer vývoje produktů ve Ford Motor Company. „Informace o aktuální poloze vozu a diagnostické údaje představují silný nástroj pro efektivnější správu flotil užitkových automobilů.“

Systém přenáší data z vozu na speciální webovou stránku Telogis prostřednictvím zabudovaného mobilního datového připojení. Informace o poloze získává z GPS modulu, další údaje pak pocházejí přímo z elektronických systémů automobilu.

Právě díky tomu, že telematický systém má přímý přístup k důležitým údajům z palubní elektroniky, umožňuje Ford Telematics sledovat i takové detaily jako blížící se termín výměny oleje, znečistění nafty vodou, tlak v pneumatikách, používání bezpečnostních pásů nebo stav airbagů. To například umožní správcům vozových parků sledovat, zda je každý provozovaný vůz v ideální technické kondici a včas objednat příslušný servisní úkon.

Provozovatelé, kteří telematické systémy již používají, hlásí, že úspory na pohonných hmotách mohou činit až 20 %. Jedná se o kombinovaný výsledek optimalizovaných tras a lepšího chování řidičů. K dalším přínosům patří menší opotřebení aut a vyšší bezpečnost řidičů.

Doplňkové diagnostické informace poskytované službou Ford Telematics zároveň včas upozorní odpovědné osoby na servisní požadavky nebo technické problémy jednotlivých vozů, což jim pomůže efektivněji plánovat využití flotily a minimalizovat prostoje.

Ford Telematics je kompatibilní s nejnovějšími užitkovými modely řady Transit – Transit, Transit Custom, Transit Connect a Transit Courier, stejně jako s pick-upem Ford Ranger.

Služba Ford Telematics se představila na veletrhu užitkových automobilů IAA 2014 v německém Hannoveru.Potřebné zařízení do vozu nainstaluje přímo prodejce.

zdroj: www.autoservismagazin.cz
This entry was posted in Zprávy a technika. Bookmark the permalink.